Ekonomická fakulta
Úvod > Ponuka >

Detský kútik pre zamestnancov a študentov

OZNAM Detský kútik je v prevádzke s opatrovateľkou len do konca mája. Potom je do 11.6. zatvorený, od 12.6. je možné využiť priestory kútika bezplatne, s tým, že dozor nebude zabezpečený. Kľúč bude oproti podpisu dostupný na vrátnici. Možno využiť, ak sa chcete isť s deťmi zahrať do priestorov, prípadne, ak si zabezpečíte vlastný dozor pre deti - časy a ceny si dohodnite s tým, kto bude robiť dozor. Mária Murray Svidroňová, 26.5.2017

Milí zamestnanci a študenti,

v suteréne hlavnej budovy Ekonomickej fakulty UMB v priestoroch bývalej posilňovne (vpravo za copy-centrom) je zriadený detský kútik, ktorý môžete využiť od pondelka do štvrtku od 9:00 do 14:00.

Svoj záujem o jeho využitie v najbližších dňoch nahláste prosím cez tento formulár.

Krásny deň :)

 

Detský kútik vznikol ako iniciatíva Zadobe s podporou Ekonomickej fakulty UMB.

V rámci projektu „Kam s dieťaťom, keď študujem?“ získalo OZ ZADOBE finančnú podporu od Nadácie pre deti Slovenska vo výške 1 500€ na vytvorenie detského kútika v priestoroch Ekonomickej fakulty UMB. Celá myšlienka vznikla už v roku 2015 a reflektovala situácie z chodieb, kde študentky prebaľovali deti či z posluchárni, kde si študentky občas priviedli svoje ratolesti, pre ktoré bolo veľmi náročné obsedieť 80 minút. Pri vianočnom punči Eva Moštenická a Mária Murray Svidroňová prišli s nápadom, že fakulta je dosť veľká počtom študentom aj počtom zamestnancov a niečo ako detský kútik by mohla byť dobrá služba. Spravili si prieskum, 43 ľudí sa vyjadrilo, že by mali záujem aspoň raz v týždni využiť detský kútik na pár hodín denne a tak oslovili vedenie fakulty. Prodekanka Anna Vaňová pomohla presadiť myšlienku a začala sa pomerne dlhá cesta za získaním priestorov a financií.

Po takmer roku sa uvoľnili priestory posilňovne, ktorá nebola využívaná, stroje boli hrdzavé a nefunkčné. Z prostriedkov grantu sa zakúpili farby, tapety, koberec, police. „Bez dobrovoľníkov z radov učiteľov a študentov by sme neboli schopní zaplatiť z tej sumy všetky práce, preto sme veľmi vďační, že rodičov na fakulte nadchla táto myšlienka a priložili ruku k dielu. Takisto ďakujeme darcom, ktorí priniesli ďalší nábytok, hračky a knihy,“ uvádza Mária Murray Svidroňová, výkonná riaditeľka ZADOBE, autorka projektu detského centra, ktorá zároveň pôsobí ako učiteľka na EF UMB.

Detské centrum Trpaslík bolo uvedené do prevádzky príhovorom dekana Petra Krištofíka a pokrstené detským šampanským :) Na otvorení bolo 6 detí a okolo 20 učiteľov, ktorí si najskôr chceli pozrieť priestory a zoznámiť sa s podmienkami fungovania, aby od ďalšieho týždňa mohli prihlasovať svoje deti. „Deti sa rýchlo adaptovali v novom prostredí, nerušili ich reportéri a fotografi, myslím, že si to fakt užili. Dvaja drobčekovia nám dokonca plakali, keď ich rodičia brali z centra, tak sa im u nás páčilo“, hovoria Linda a Miška, koordinátorky centra.

         

Detský kútik v médiách.pdf (11. 4. 2017 14:31:03)
prevadzkovy poriadok_DC Trpaslik_EFUMB.pdf (13. 3. 2017 18:25:31)


Za obsah zodpovedá: Prodekanka pre rozvoj | Dátum aktualizácie: 25. 10. 2017 | Aktualizoval: Svidroňová Murray Mária

Ďakujeme za podporu:

Železiarne Podbrezová SAP Davital Mesto Poprad Eduard Maták Regionálne európske informačné centrum Banská Bystrica