2018 Čo ste možno nevedeli

Prečo sa oplatí hľadať 12. mája na námestí tyrkysové tričká?

Aj tento rok sa študenti cestového ruchu z Ekonomickej fakulty UMB, v spolupráci s o.z. Banskobystrickým okrášľovacím spolkom, Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko a Mestom Banská Bystrica, rozhodli zorganizovať už v poradí druhý ročník dobrovoľníckeho projektu, ktorý turistov, ale aj domácich Banskobystričanov oboznámi s históriou Námestia SNP počas jedného dňa. Staňte sa aj vy jeho súčasťou 12. mája 2018 v čase od 13:00 do 16:00 a okrem získania zaujímavých informácií sa môžete zapojiť aj do súťaží o pekné vecné ceny. 

Celý projekt minulý rok odštartovali dobrovoľníci – vysokoškolskí študenti cestovného ruchu z Ekonomickej fakulty UMB, ktorí sa inšpirovali pravidelným podujatím „Bystrická hodinka“ a rozhodli sa ju zorganizovať netradičným spôsobom. Aj tento rok sa ich spolužiaci rozhodli pokračovať v tejto začatej tradícii. 

V deň podujatia, v sobotu 12. mája, ich môžete stretnúť a vyhľadať na Námestí SNP a v jeho okolí vo výrazných tyrkysových tričkách, aby ste sa dozvedeli až na siedmich stanovištiach viac o baníckej histórii mesta, hlavných atraktivitách na Námestí SNP, Národnej ulici, Bystrických pivovaroch alebo o významných osobnostiach mesta Banská Bystrica - o Ladislavovi Hudecovi a Matejovi Belovi.

Na návštevníkov čakajú interaktívne hry s peknými odmenami pre deti aj dospelých.

Preto nezabudnite!

Dňa 12. mája od 13:00 do 16:00 hod.

sa skutočne oplatí vyhľadať na námestí tyrkysové tričká.

Viac info nájdete na: https://www.facebook.com/costemoznonevedeli/


Za obsah zodpovedá: Vedúca KCR | Aktualizoval: Makovník Tomáš