Ubytovanie v zahraničí

obsah tejto stránky aktualizujeme vždy, keď dostaneme novú infomáciu alebo podnet

MALORKA:

Čo sa týka mojej skúsenosti s ubytovaním na Mallorke, ktoré mi bolo odporučené predošlými študentkami, ktoré sa zúčastnili Erasmu na Mallorke, poskytujem Vám informácie o ubytovateľovi:

Renato Vicente (Contract Manager) - Tento ubytovateľ mal viac bytov v Palme na Mallorke, ktoré poskytoval Erasmus študentom.
bookingpalmaroom@gmail.com 
+34 676 13 16 86 

Adresa môjho bytu: CALLE LLUÍS MARTÍ Nº31. 07006 Palma
(v byte sa nachádzalo 5 izieb, ktoré boli obývané aj inými študentami a každá izba bola pre jednu osobu okrem tej mojej, ktorá bola najväčšia pre 2 osoby ,a preto aj drahšia) 

Moja izba : LLM5: Usually we rent this room for two students. The room has around 22m2, come with double bed size 1,35 x 1’90 + single bed 90 x 1'90,  bedside table, sofa, wardrobe, mirror, two desks, two chairs and keys.  Cena: 520€ ( cena ostatných izieb bola pravdepodobne nižšia, no my ako 2 spolužiaci sme si túto cenu za izbu delili na polovicu)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠPANIELSKO a viacmenej všetky väčšie študentké mestá:

UPOZORNENIE NA PODVODY S UBYTOVANÍM: zo dňa 10.12.2018

Narazili sme na podvodníkov, ktorí ponúkali ubytovanie (konkrétne v Girone). Komunikácia prebiehala cez maily a vyzerala byť naozaj veľmi seriózna. Keď nám poslali zmluvu, dali sme si ju overiť právnikom, aj ten tam však našiel len pár vecí, ktoré sme si mali preveriť (podozrivé nám bolo najmä, že sme mali platiť dopredu deposit aj spolu s nájmom za prvý mesiac). Zmluvu, ktorú nám poslali zhotovili na základe toho, že sme im zaslali odfotené občianske preukazy. Taktiež nám aj oni poslali občiansky osoby, ktorá mala s nami zmluvu uzatvoriť (aby to pôsobilo dôveryhodnejšie) a ktorej meno sa uvádzalo spolu s našimi menami v zmluve.  

Túto osobu ma napadlo kontaktovať aj prostredníctvom FB (chela som jej napísať priateľskú správu, aby nám dala ešte čas, že čakáme na vyjadrenie od právnika). Ona mi však odpísala, že žiadny apartment v Girone nemá a neprenajíma. Keď som jej poslala fotku z občianskeho, ktorú sme obdržali, potvrdila mi že je to jej občiansky. Pred nejakým časom, tiež hľadala ubytovane, keď šla na Erasmus do Nemecka a poslala im fotku občianskeho preukazu. 

Nakoľko nám tiež hrozí, že náš občianky môže byť tiež zneužitý, riešili sme to už s políciou. Myslím, že sa jedná o väčšiu organizovanú skupinu, ktorá sa zameriava na študentov Erasmu a uzatvára zmluvy o nájme apartmánov v krajinách a mestách, ktorých sa Erasmus týka.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ubytovanie v zahranici ZEITRAUM_EUROPE_UNI_2020.pdf (2. 7. 2020 10:07:05)


Za obsah zodpovedá: Prodekanka pre medzinárodné vzťahy | Dátum aktualizácie: 26. 5. 2022 | Aktualizoval: Prašovská Jana