Podujatia

Veľtrh Študenti - Podniky - Univerzity 2019

Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút a Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou organizujú 8. ročník podujatia s názvom Veľtrh Študenti-Podniky-Univerzity.

Program nájdete tu.

 

  • Dátum : 04 apríl 2019
  • Miesto : Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
Čítať ďalej...

Marec 2019 : Mesiac Frankofónie na Slovensku

 

 

 

Už po piatykrát za sebou bude mesiac marec Mesiacom Frankofónie na Slovensku a ponúkne všetkým milovníkom francúzskeho jazyka a frankofónnych krajín pestrý kultúrny program.

 

Toto celonárodné podujatie má za cieľ rozšíriť frankofóniu po celom Slovensku, od západu na východ, od Bratislavy, Nitry, cez Ružomberok, Banskú Bystricu, Zvolen, až do Prešova a Košíc. Podujatia Mesiaca Frankofónie sú určené milovníkom filmu, klasickej, či popovej hudby, umeleckých výstav, ako aj literatúry, gastronómie a diskusných prednášok.

 

Bratislava začne svoj Mesiac Frankofónie týždňom francúzskeho filmu Crème de la Crème, po ktorom bude nasledovať večer spoločenských hier. Od polovice marca bude galéria Francúzskeho inštitútu hostiť dvojitú komiksovú výstavu na tému ľudských práv a imigrácie. Francúzsky hovoriaci akademici a rečníci budú diskutovať o feminizme a literatúre, ako aj o diele Michela Houellebecqa, ktorý je jedným z najkontroverznejších a najprekladanejších autorov na svete. Zlatou bodkou bratislavského Mesiaca Frankofónie bude už tradične semifinále speváckej súťaže Spievam po francúzsky a koncert vychádzajúcej hviezdy francúzskeho elektronického popu Charles-Baptista.

 

Mesiac Frankofónie na Slovensku organizuje Francúzsky inštitút na Slovensku, veľvyslanectvá členských a pozorovateľských krajín Medzinárodnej Organizácie Frankofónie (OIF) *, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, slovenské školy a univerzity, Francúzska škola v Bratislave a Francúzske Aliancie v Banskej Bystrici a Košiciach.

* Belgicko, Kanada, Maďarsko, Rumunsko, Švajčiarsko, Francúzsko a Slovensko

 

Všetky podujatia Mesiaca Frankofónie na Slovensku, nájdete na Facebookuhttps://institutfrancais.sk/aktuality/780/mesiac-frankofonie-2019/

 

  • Dátum : Marec 2019
Čítať ďalej...

Slávnosť odovzdávania francúzskych diplomov

Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút v spolupráci s Francúzskym veľvyslanectvom a Francúzskym inštitútom na Slovensku organizuje 6. decembra slávnostné odovzdávanie francúzskych diplomov, ktoré sa bude konať v priestoroch Právnickej fakulty UK.

Viacerí slovenskí študenti si prevezmú francúzsky diplom z rúk J.E. pána veľvyslanca Christopha Léonzi a slovenských a francúzskych zástupcov partnerských univerzít. Tento milý slávnostný okamih predstavuje príležitosť zviditeľniť výsledky francúzsko-slovenskej spolupráce.


  
  • Dátum : 06 december 2018
  • Miesto :Právnická fakulta UK v Bratislave
Čítať ďalej...

5. ročník Modelového Európskeho parlamentu


Podujatie je organizované z iniciatívy európskeho kampusu Sciences Po v Dijone, s podporou Európskej komisie, Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu, Informačnej kancelárie na Slovensku Európskeho parlamentu, ako aj Francúzskeho inštitútu na Slovensku.  Modelový EP sa bude konať v piatok 12. októbra 2018 na Fakultu medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Cieľovou skupinou sú gymnazisti ovládajúci francúzsky jazyk, ktorí sa chcú hravým a praktickým spôsobom dozvedieť, ako funguje Európsky parlament. Počas dňa sa tak na chvíľu ocitnú v koži europoslancov, aby našli spoločné riešenie a kompromis pri prijímaní konkrétneho parlamentného uznesenia. Počas jednotlivých rozpráv môžu vystúpiť s príspevkom vo francúzštine alebo v slovenčine, pričom každý z účastníkov dostane tesne pred podujatím presne stanovenú úlohu.

 

Pre účastníkov

Pozývame všetkým gymnazistov, ktorých úroveň znalosti francúzskeho jazyka je minimálne B1. Program podujatia nájdete tu. Dajte nám prosím vedieť, či by Vaša škola/trieda mala záujem zúčastniť sa tohto podujatia do 21. SEPTEMBRA 2018 vyplnením priloženej prihlášky s menným zoznamom študentov, ktorí by sa chceli podujatia zúčastniť.

Odporúčaný počet účastníkov na jednu školu je 12-15 žiakov. Maximálny počet účastníkov je 100, nenechávajte si preto prihlasovanie na poslednú chvíľu.

Ak máte doplňujúce otázky, neváhajte nám napísať, radi odpovieme:

Kontakt : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

  • Dátum : 12 október 2018
  • Miesto : Fakulta medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave
Čítať ďalej...

Študentský veľtrh Akadémia Vapac 09.-11. október 2018


 

 

Campus France Slovensko, SFUI a európsky kampus Sciences Po Dijon Vás čakajú v spoločnom stánku na študentskom veľtrhu Akadémia & Vapac, ktorý sa bude konať od 09. do 11. októbra 2018 v Národnom Tenisovom Centre v Bratislave.

Akadémia & Vapac je každoročným medzinárodným podujatím pre študentov a stredoškolákov, ktorí chcú získať bližšie informácie o možnostiach štúdia na Slovensku alebo v zahraničí. Veľtrhu sa zúčastnia okrem slovenských univerzít aj univerzity z ČR, z Francúzska, z Rakúska, z Nemecka, z Maďarska, z Anglicka, z Holandska, z Cypru a z USA.

Záujemcovia o štúdium vo Francúzsku nás nájdu v stánku č. 45. Poskytneme im informácie o možnostiach štipendií, príspevkoch na ubytovanie, ako si nájsť ubytovanie a ako sa prihlásiť na fr. univerzitu. V našom stánku získajú taktiež informácie o možnosti absolvovať čiastočne frankofónne štúdium na Slovensku.

 

Podrobnejšie informácie http://www.akademiavapac.sk/sk/

Raster výstavnej plochy na stiahnutie

 

  • Dátum : 09-11 október 2018
  • Miesto : Bratislava
Čítať ďalej...