Podujatia

Marec 2019 : Mesiac Frankofónie na Slovensku

 

 

 

Už po piatykrát za sebou bude mesiac marec Mesiacom Frankofónie na Slovensku a ponúkne všetkým milovníkom francúzskeho jazyka a frankofónnych krajín pestrý kultúrny program.

 

Toto celonárodné podujatie má za cieľ rozšíriť frankofóniu po celom Slovensku, od západu na východ, od Bratislavy, Nitry, cez Ružomberok, Banskú Bystricu, Zvolen, až do Prešova a Košíc. Podujatia Mesiaca Frankofónie sú určené milovníkom filmu, klasickej, či popovej hudby, umeleckých výstav, ako aj literatúry, gastronómie a diskusných prednášok.

 

Bratislava začne svoj Mesiac Frankofónie týždňom francúzskeho filmu Crème de la Crème, po ktorom bude nasledovať večer spoločenských hier. Od polovice marca bude galéria Francúzskeho inštitútu hostiť dvojitú komiksovú výstavu na tému ľudských práv a imigrácie. Francúzsky hovoriaci akademici a rečníci budú diskutovať o feminizme a literatúre, ako aj o diele Michela Houellebecqa, ktorý je jedným z najkontroverznejších a najprekladanejších autorov na svete. Zlatou bodkou bratislavského Mesiaca Frankofónie bude už tradične semifinále speváckej súťaže Spievam po francúzsky a koncert vychádzajúcej hviezdy francúzskeho elektronického popu Charles-Baptista.

 

Mesiac Frankofónie na Slovensku organizuje Francúzsky inštitút na Slovensku, veľvyslanectvá členských a pozorovateľských krajín Medzinárodnej Organizácie Frankofónie (OIF) *, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, slovenské školy a univerzity, Francúzska škola v Bratislave a Francúzske Aliancie v Banskej Bystrici a Košiciach.

* Belgicko, Kanada, Maďarsko, Rumunsko, Švajčiarsko, Francúzsko a Slovensko

 

Všetky podujatia Mesiaca Frankofónie na Slovensku, nájdete na Facebookuhttps://institutfrancais.sk/aktuality/780/mesiac-frankofonie-2019/

 

  • Dátum : Marec 2019