Medzinárodná certifikácia schémou UNWTO TedQual

Štúdium cestovného ruchu na EF UMB je certifikované Medzinárodnou organizáciou cestovného ruchu (UNWTO) schémou TedQual, čo zaručuje:

• zabezpečenie kvalitného a medzinárodne uznávaného vzdelania v cestovnom ruchu,
  • rešpektovanie potrieb študentov, trendov na trhu práce, etických princípov a medzinárodných štandardov,
  • prepojenie kontaktov študentov a zamestnávateľov zo zahraničia,
  • získanie dodatku k diplomu s logom certifikácie UNWTO TedQual, ktorý zvýhodní absolventov na trhu práce.

V krajinách Vyšehradskej skupiny je program Ekonomika a riadenie cestovného ruchu certifikovaný ako jediný, čo vytvára konkurenčnú výhodu štúdia cestovného ruchu u nás. Certifikát kvality UNWTO TedQual preukazuje zamestnávateľom, že študent má relevantné vedomosti z odboru a je schopný rešpektovať etické princípy rozvoja cestovného ruchu. Kvalita vzdelania je v dnešnom vysoko konkurenčnom prostredí určujúcim faktorom presadenia na trhu práce.

Dvojitý diplom s prestížnou Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt v Nemecku

Študenti cestovného ruchu majú možnosť získať dva diplomy a tituly – diplom UMB s titulom Ing. a diplom Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt s titulom M.Sc. Výhodou tohto štúdia je:

• medzinárodne uznávané štúdium a získanie dvoch titulov,
  • jednosemestrálne štúdium v Bavorsku s typickou nemeckou presnosťou a kvalitou,
  • prehĺbenie interkultúrnych kompetencií a jazykových znalostí,
  • štúdium v menších skupinách s medzinárodnými študentami.

Štúdium sa uskutočňuje čiastočne v anglickom jazyku a študenti absolvujú mobilitu v dĺžke jedného semestra na partnerskej univerzite v Nemecku. Podrobné informácie k štúdiu dvojitého diplomu sú spracované v brožúre, ktorej prílohou sú názory študentov, ktorí toto štúdium absolvovali.

Tradícia vzdelávania, výskumu a spolupráce s praxou

Štúdium cestovného ruchu u nás má viac ako 60-ročnú tradíciu a ako jediné v okolitých krajinách ponúka všetky tri stupne štúdia (bakalársky, inžiniersky a doktorandský stupeň). Vzdelávanie je podporené vlastným vedeckým výskumom a dlhodobými kontaktami s praxou, čo prináša:

• kvalitné vzdelanie podporené vlastnou študijnou literatúrou, ktorá korešponduje s vyučovanými predmetmi,
  • neustálu inováciu obsahu a metód vzdelávania, ktoré vychádzajú z medzinárodných projektov a kontaktov,
  • uplatnenie najnovších technológií vo výučbe (virtuálna realita, 3D tlač, medzinárodné informačné systémy),
  • prácu študentov na projektoch zadávaných praxou s reálnym uplatnením,
  • získanie pracovných kontaktov už počas štúdia.

Možnosť kontinuálneho štúdia vo všetkých troch stupňoch umožňuje študentovi zvoliť si vlastnú trajektóriu štúdia a uplatnenie v praxi šité na mieru. Študent si tak môže vybrať, či sa chce stať manažérom na strednom a vyššom stupni riadenia podnikov cestovného ruchu, regionálnych národných organizácií cestovného ruchu, alebo vedeckým pracovníkom, a to na domácom alebo medzinárodnom trhu práce.